Париз е секогаш добра идеја, но и вечна инспирација кога е во прашање животниот стил. Неодамна ве запознавме со модниот вкус на парижанките, а овојпат ви ги откриваме сите мали финеси за уредување на домот кои ги негуваат жителите на француската метропола. Французите не се подготвени по никоја цена да го жртвуваат личниот стил, па, така нивните куќи и станови се одраз на најдлабоките желби и најмоќните страсти на станарите. Францускиот дизајн ги спојува старото и новото, комбинирајќи уникатни парчиња мебел кои меѓусебно се надополнуваат во ентериерот, а не создавање на животен амбиент во кој секое парче ,,одговара’’ со другите. Во продолжение, ви прикажуваме неколку типични париски домови, кои иако се со различна стилска тема, сепак во секој од нив може да се почувствува француската нота, особено преку вниманието кое им е посветено на деталите. Уживајте во разгледувањето на овие прекрасни примери и одберете ја омилената инспирација за внесување на парискиот шарм и на вашата домашна адреса.

0001

0002

0003

0004

0005

0006

0007

0008

0009

0010

0011

0012

0013

0014

0015

0016

0017

0018

0019

0020

0021

0022

0023

0024

0025

0026

0027

0028

0029

0030

0031

0032

0033

0034

0035

0036

0037

0038

0039

0040

0041

0042

0043

0044

0045

0046

0047

0048

0049

0050

0051

0052

0053

0054

0055

0056

0057

0058

0059

0060

0061

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУдобно место за читање vol.1
Следна објаваCarlos Perez Naval – најдобар млад фотограф на дивиот свет за 2014
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ