Halloween, или Денот на вештерките, е еден од најпопуларните и најинтересни празници во светот. Освен костум, важна е и шминката. Доколку планирате да се маскирате, наместо да купувате маска за лице, можете да си одберете некоја од следните маски и преку шминка да постигнете страшен и реалистичен изглед. Погледнете.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМали и убави станови (3.дел)
Следна објаваЈован Петровски и Јована Филиповиќ го отворија 10.Моден викенд Скопје
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР