Сите знаеме дека септември е месец на поставување на есенските трендови и почеток на модните недели во светските метрополи. На ревиите се претставуваат најновите трендови за облека, шминка, фризура итн. Оваа сезона, дизајнерите и шминкерите диктираат нови правила кога станува збор за шминката. Главен тренд е нагласување на веѓите и очите. Преовладуваат металик и земјени нијанси, како и легендарниот “smokey” изглед. Пудрата е сведена на минимум, а кај кармините се дава предност на темно-розевкасти, мат нијанси.

Металик боја на сенки

1

2

 

Дефинирани трепки

3

4

5

 

Впечатлив ајлајнер

6

7

8

 

Природен сјај и пудра во боја на кожата

9

10

 

Изглед инспириран од 60-те

13

14

15

 

Кармини во темно- розови нијанси

17

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФотографии со допир на фантазијата | Rosie Hardy
Следна објаваМладешки стан со свежи идеи
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ