00

Обидете се да не се вљубите во прекрасниот ентериер на оваа чудесна куќа крај езеро, сместена во идилично планинско опкружување на северот од Њујорк. Невозможно е да и одолеете, зар не? Најзаслужен за нејзиниот магичен изглед е дизајнерот Thom Filicia, кој инспириран од локацијата, во уредувањето на внатрешноста најмногу ги користи природните материјали и бои. Каминот од варовен камен и столбовите од брезови стебла и даваат органско чувство и топлина, во комбинација со палетата смирени тонови во позадина, сочинети од спектарот на сината, зелената и кафената боја. Сепак, ентериерот не делува премногу рустично, благодарение на необичната мешавина на детали и украси – индонезиските столици, но и мароканските и турските килими. Во целина, оваа преубава куќа е совршено место за семеен одмор и викенд бегство далеку од урбаната динамика, каде при секој поглед низ прозорецот се наѕира воодушевувачки пејзаж од кој застанува здивот. Уживајте!

01

02

03

04

05

06

07

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМагичните врати
Следна објаваНаправи сам | Сладоледно задоволство
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ