Svenska Mäklarhuset. Mäklare Jan Christensen.

Скандинавскиот стил никогаш не престанува да инспирира со едноставните, но елегантни примери за минималистички уредени ентериери. Сепак, станбениот простор кој овојпат ви го претставуваме е нешто сосема поинакво и посебно, обединувајќи го најдоброто од современиот шведски дизајн. Целиот ентериер е полн со изненадувања и интересни дизајнерски решeнија, удобно сместени во трособен стан со површина од 89 метри квадратни. Ќе сретнете буквално се’ на едно место – но искомпонирано по мера и со многу вкус. Играта со светли и темни тонови, занимливите парчиња мебел и декорации, како и колоритните акценти во впечатливи нијанси на боја му даваат уникатен амбиент и привлечност на секое катче. Во просторот умешно се менуваат старото и новото, винтиџ и модернистичките допири, а амбиентот е зачинет и со весели дезени и украсни тапети. Црно-белиот контраст е заслужен за драматичната елегантна нота која внесува доза на префинетост во дневниот престој, додека шарените аксесоари му ја даваат потребната ведрина и игривост. Иако се’ е подредено на убавиот дизајн и изглед на домот, не изостануваат ни функционалноста и паметниот распоред на собите. Дневната соба, кујната со остров и трпезаријата се сместени во една отворена целина, во која е пронајден простор и за катче за читање, поставено крај ѕидот од тули. Вистинска инспирација за енергични и храбри личности кои знаат што сакаат во својот животен простор. Пронајдете ја омилената идеја!

Svenska Mäklarhuset. Mäklare Jan Christensen.

Svenska Mäklarhuset. Mäklare Jan Christensen.

4

Svenska Mäklarhuset. Mäklare Jan Christensen.

Svenska Mäklarhuset. Mäklare Jan Christensen.

Svenska Mäklarhuset. Mäklare Jan Christensen.

Svenska Mäklarhuset. Mäklare Jan Christensen.

Svenska Mäklarhuset. Mäklare Jan Christensen.

11

Svenska Mäklarhuset. Mäklare Jan Christensen.

Svenska Mäklarhuset. Mäklare Jan Christensen.

14

Svenska Mäklarhuset. Mäklare Jan Christensen.

Svenska Mäklarhuset. Mäklare Jan Christensen.

Svenska Mäklarhuset. Mäklare Jan Christensen.

Svenska Mäklarhuset. Mäklare Jan Christensen.

19

20

21

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕднаш се љуби вистински
Следна објаваГолемите автори на Твитер
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ