001

Дизајниран е да ги исполни сите желби и потреби на современото живеење, топло дочекувајќи во убав и модерен ентериер, полн со светлина и живи бои. И покрај скромната квадратура, погодната висина е функционално искористена за креирање галерија на второ ниво, во која лежерно е сместена спалната соба. До неа водат скалилата од ореово дрво, eфектно разбивајќи ја монотонијата на белите ѕидови. Под нив, пак, просторот е наменски искористен за складирање, што е мошне практична и корисна идеја со оглед на малите димензии на станот. Полиците за книги се протегаат од подот во дневната соба, па се’ до таванот на галеријата. Во долниот дел, сместени се дневната соба, трпезаријата, кујната и бањата, со отворен план на просторот и динамичен распоред кој внесува игривост во малкуте квадрати. Контрастот помеѓу светлите ѕидови и старинските темни дрвени подови му дава посебен шарм на ентериерот, а високите прозорци овозможуваат изобилство од сончева светлина во сите простории. Модерните парчиња мебел и акцентираниот ѕид со тули прекрасно се вклопуваат во целиот амбиент, а цветниот дезен во кујната дополнително го зачинува со кокетност и свежина. Мал, но многу комфорен стан, кој сопствениците го искористиле на најдобар начин, докажувајќи дека и најмалите простори можат да станат совршен дом, со паметно, стилско и ефикасно преуредување. Пронајдете ја вашата омилена инспирација!

002

003

004

005

006

007

008

009

010

011

012

013

014

015

016

017

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Мини-чанта со прстен
Следна објаваPepsi – И невозможното е можно
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР