video

Lady Dior | втор дел

Вториот дел од серијалот за Lady Dior, со  Marion Cotillard, прошетката низ ателјето и подготовката на фустанот изработен специјално за неа. Погледнете.

Сон од насловна страна

Ако некогаш сте сонувале еден ден да ја запоседнете насловната страница на некое познато списание, да речеме дека имаме солидно решение за Вас: навлаки...

Дигитална пауза во срцето на Париз

Ажурирана мала верзија на вавилонските градини може да послужи како концепт за восхит овие денови во Париз - дизајнерот Mathieu Lehanneur развива одличен модел...

3-Д бизнис картички

3-Д бизнис картички, дизајн на Elod Beregszaszi. Инспириран од детските pop-up книги, овие бизнис картички се претвораат во фантастични три-димензионални скулптури.

Прекрасни докази | Thomas Allen

Селекција и ре-користење на научни книги, енциклопедии и читанки кои, по солидна недела на формирање фигури и уредување на фазата од 4 чекори: сечење,...
video

Со чоколадо против гравитацијата

Како прво: се што содржат овие фотографии, согласно течната типграфија, се е ден од една единствена фотографска композиција (доколку не верувате, погледнете го видеото)....

Missoni и Converse патики

Италијанската компанија Missoni, повторно се здружи со Converse, користејќи ги боите од својата колекција есен/зима 2012/2013 и својата препознатлива шара за нова лимитирана едиција...

Визии на апокалипсата | Steve McGhee

Визии на апокалипсата со потпис на Стив Мекги, канадски илустратор од Џорџ Браун Колеџ, Торонто - неговата работа како одраз на интерес каде човечките...
video

Нашата приказна во 2 минути

Погледнете го ова интересно видео направено од страна на студентите од колеџот за видео продукција во Америка. Видеото ја отсликува историјата на човекот, од...

Во светот на бодибилдерите

Белгискиот фотограф Kurt Stallaert изработи проект во кој сите личности ги прикажа како бодибилдери. Сите фотографии се перфектни монтажи кои ќе Ве остават без здив....

Burberry | Regent Street колекција

По повод отварањето на нова продавница во Лондон, Burberry претстави капсулна луксузна колекција наречена Regent Street, што е всушност и името на улицата каде...
video

Синдромот на син крокодил

Сосема шарматен краток анимиран филм, со наслов „In-between“ кој доживува превод како - во средината, измеѓу, помеѓу итн; но, постои во својство да измами...