Машки тренд | Париз во 60тите

Долго време пред искинатите фармерки и маичките со слогани, на париските улици живееле шармантни момци, дел од работничката класа, облечени во најпрактичната облека. Тој...

Ауди А3 | Перфекција во движење

Новиот А3 нуди иновативна технологија и ултрамодерен дизајн. Ултра лесната технологија на Ауди овозможи да се намали тежината на атрактивниот автомобил - во споредба со...
video

Не е се до чевлите

Не е се до чевлите, треба да знаете каде одите незаборавајќи од каде сте почнале.

Фото на денот | Првиот контакт

Во оваа прекрасна фотографија на Chirstoper @ CMGW, сведоци сме на една неверојатна средба помеѓу едно девојче и едно морско суштество. Навистина може да...
video

Другата кралица – Филипа Грегори

„Две жени се натпреваруваат за срцето на еден човек. Две кралици се борат до смрт за доминација. Ова е нераскажаната приказна на Мери, Кралицата...
video

Патување низ Македонија

Отсекогаш  низ историјата, Македонија била крстосница на Балканот, во која се вкрстувале главните патишта кои ги поврзувале северот и југот, истокот и западот. Секој македонски...

Забавната страна на книгите | Book-cards

Феноменот „yourecards“ и „someecards“ веќе одамна осамна на интернет, хранејќи ги веб порталите и социјалните мрежи со дневна доза сарказам и смеа - но,...
video

Фармерки за смартфон

Фармерки дизајнирани од страна на Alphyn индустрии со транспарентен џеб, кој обезбедува брз пристап до вашиот смартфон. Инспирирани од воената облека, DELTA415 Wearcom фармерките овозможуваат...

Фото на денот | Најжешкиот бакнеж

Овој бакнеж е жежок во секој поглед (лавата, дождот, самиот бакнеж). Во оваа прекрасна фотографија се прикажани фотографката Далас Нагата и нејзиниот маж Ед Вајт...

Хенри | Летачкото бебе

Рејчел Хулин од Њујорк успеа да создаде фотографии од својот син како лета на различни локации. Гордата мајка го фотографира синот, а потоа во Photoshop...

Неверојатни макро фотографии од инсекти

Фотографот Томас Шахан од Оклахома, Сад ја истакнува убавината кај овие мали инсекти. Користи макро објектив за да ги направи овие неверојатно убави фотографии. Тој...
video

Diane von Furstenberg | Низ стакло

Најновата колекција пролет/лето 2013 на Diane von Furstenberg презентирана на Њујоршката Модна недела преку очите на луѓето кои се заслужни за тоа- стилистите, моделите и самата...