Во кој правец се движиме?

Ова е време каде што има многу на излог, но малку во магацинот, време кога технологијата ќе може да ти ја донесе оваа порака...

Црниот лилјак | Wiesmann Roadster MF5 V10

Овој неверојатен "црн лилјак " е создаден од специјалистот SchwabenFolia од Германија .  Автомобилот се состои од мат црно тело, црно-обоени 20-инчни тркала и логото Бетмен поставено на задната страна. Црниот лилјак  може да забрза од 0...

Мода, стил, гламур, имиџ, кич

Модната терминологија е голема и подразбира многу термини поврзани како со модата, така и со уметноста и културата. Најкористени и најпознати поими со испреплетено...

Дали сте опседнати со вистинските работи?

Повеќето жени се најверојатно повеќе опседнати со акна која се појавила на  нивното лице, лошата фризура или нивниот задник, отколку што се загрижени за...

Супер Марио обетки

Супер, оригинален додаток за секој фан на Супер Марио! Овој сет обетки во форма на "растение - пирана" сигурно ќе ви го развеселат  денот....

Рачно изработени фонтови

“HandMade Fonts” е дизајнерска компанија од Естонија, формирана во 2008ма година од Vladimir и Maksim Loginov кои секогаш се во потрага по уникатни, нови,...

Severn bor – речен плимски бран (Англија)

"Severn bor" е огромен бран кој се формира во вливот на реката Северн, кој е во облик на инка. Тој патува спротивно од текот...

Алиса Вернер

Денес сакаме да го подигнеме вашето расположение со овие прекрасни фотографии.  Алиса Вернер, талентиран фотограф од Санкт Петербург, Русија ја брише линијата меѓу еротската и модната фотографија. Алиса е  фотограф со многу талент кој е секогаш...
video

Aurora borealis – поларна светлина (Исланд)

"Aurora borealis" е уникатна светлосна претстава на природата, во облик на треперливо струење на обоена светлина која го облева вечерното небо. Визуелно восхитувачка, дел...

10 необични кревети

Во текот на нашиот живот минуваме просечно по 8 часа дневно, 56 часа неделно, 240 часа месечно и 2920 часа годишно ... токму така,...

Уникатни столчиња

Овие интересни столчиња од дизајнерите Tom Sachs, Shiro Kuramata, Gaetano Pesce и Robert Wilson беа дел од аукцијата за дизајнерски мебел од последниве 100...

МАШКИ ПАРФЕМИ ЗА 2011

Мирисните ноти на парфемите кои ни се допаѓаат, всушност имаат врска со тоа каква личност сме. Ние одбравме пет машки парфеми кои се појавија во...