“WAD Берберница”

По повод партнерството меѓу магазинот WAD и германскиот бренд за електрични апарати BRAUN беше промовирана оваа фотосесија наречена “WAD Берберница”, изработена од фотографот Julot...

Модни колачиња

Пет видови колачиња инспирирани од Chanel, Louis Vuitton, Christian Louboutin, Agent Provocateur и Betsey Johnson, дело на Lisa Edsalv и шведскиот фотограф Therese Aldgard....

Пин-ап мажи

Пин-ап (Pin-up) моделите обично се убави жени во провокативни пози, но фотографот Rion Sabean мисли дека е време за машка верзија. Овие смешени Пин-ап...

Споредба со детството

Поинаков начин да споредите два моменти од вашиот живот, сегашноста и детството. Земете некоја слика од вашето детство и на неа прилепете половина од...

Мојата баба “Супер Херој”

Пред неколку години, францускиот фотограф Саша Голдбергер реши да ја расположи својата баба Фредерика. За да успее во тоа, тој и подготви костим во...

Песочна уметност

Неверојатни дела направени од песок. Секој човек има свои идеи и фантазии, сонови какви вие не би ги сониле. Со мотив, со труд и...

Мојот најдобар пријател

Необично слатки и прекрасно облечени миленичиња. Сите ние имаме миленичиња и не би можеле да си го замислиме животот без нив. Ги сакаме повеке...

Мајмуни каубои

Сте виделе ли некогаш мајмуни како јаваат кучиња?!.. Можеби звучи смешно, но токму ваква претстава се оддржа во Оклахома. Четири мајмуни и тим кучиња,...

Кучињата и паднатите лисја

Есента е магично време од годината. На паднатите лисја им се радуваат сите, и најмалите и најстарите, но најмногу кучињата. Погледнете ги овие фотографии...

Уметнички дела создадени од љубов

Постојат голем број на различни фотоманипулации на интернет, и секој ден нивниот износ станува се поголем и поголем. Но, не сите од нив се...

Релаксирајте се во природа

Избегајте од вашите секојдневни обврски и релаксирајте се во природа. Никогаш нема да се изморите од позитивноста на природата. Таа има толку смирувачко, утешително...

Уметност од храна

Фотографот Carl Kleiner на малку поинаков начин ја покажува неговата љубов кон храната. Секое овошје и зеленчук според него има своја убавина. Погледнете низ објективот на Carl...

Девојките и фотоапаратот

Што се случува кога девојките имаат фотоапарат во нивните раце? Добиваме израз на лице, односно потенцирање на тоа колку им се "СОЧНИ" усните. Тоа...

Фотографии кои ќе ве остават без здив

Отсекогаш сме биле воодушевени од убавината на нашиот свет, и често сонуваме за нештата што неможеме да ги имаме или видиме. Погледнете низ објективот...

Светот кој не го познаваме

Ова е само мал дел од фотографиите кои се направени во биолошката станица на Белото Море. Фотографот Александар Семенов е воодушевен и шокиран од...

Моќта на Фотошоп

Фотографијата денес може да достигне до точка на совршенство благодарение на Фотошоп програмата.Сите имаме недостатоци,треба да се сакаме такви какви што сме,но кога станува...