Emilio Pucci | модни додатоци пролет/лето 2013

Змејот и кинеската култура се главната инспирација за новата колекција модни додатоци за пролет/лето 2013 изработени од Peter Dundas за Emilio Pucci. Чевли со...

Yamamay | пролет/лето 2013

Освежете ја својата долна облека со парче од новата колекција пролет/лето 2013 на Yamamay. Романтична чипка, пастелни бои, секси везови и корсети. Одберете го своето...
video

DSquared2 | Зад огледалата

Дизајнерското дуо DSquared2, браќата Dean и Dan Caten се дел од новиот филм за женската колекција пролет/лето 2013. Црно белиот филм, инспириран од Алфред...

Christian Louboutin | Чевли со тетоважа

Christian Louboutin во своите машки бутици во Париз, Лондон, Њујорк и Лос Анџелес нуди нова и интересна услуга за изработка на уникатни чевли, идеја...

Гламурозни денови | Fernando Vicente

Fernando Vicente е шпански сликар и илустратор роден во Мадрид. Соработува со El Pais, Gentleman, Cosmopolitan и едиторијали како Alfaguara и Espasa o Sintesis....

Mango Touch | модни додатоци

Пастелна, неутрална колекција со златни детали за сезоната пролет/лето 2013 од шпанскиот бренд Манго. Додадете посебен „допир“ во вашиот изглед.

Најлошите облеки на Destiny’s Child

Destiny's Child беше позната женска група во 90тите, во која членуваа Beyoncé Knowles, Kelly Rowland, Michelle Williams и на почетоците и LaTavia Roberson и...

Зима во Vogue

Vogue не води на интересна прошетка низ својата архива во изминативе 120 години, во зимски едиторијали и рекламни кампањи кои биле објавени во овој...

Едиторијал | Луди графики

Интересен едиторијал од Anna Dello Russo за јапонското издание на магазинот Vogue со монохроматски парчиња од колекциите пролет/лето 2013 од врвните модни куќи. Модели...

Куче во машка гардероба

Шиба, три годишно куче од расата Shiba Inu, е познато по стилот и начинот на облекување. Секогаш дотерано во машки модни парчиња, ги импресионира...
video

Marc Jacobs за Diet Coke

По соработката со Karl Lagerfeld и Jean Paul Gaultier, Diet Coke го назначи Marc Jacobs за креативен директор за оваа година, кога се одбележува 30...
video

David Beckham за H&M

Соработката на Дејвид Бекам со H&M продолжувa. За новата колекција долна облека беше изработен краткометражен филм режиран од Гај Ричи. Разголениот фудбалер трча низ...