Париска улична мода

По Њујорк и Милано, ви ја претставуваме париската улична мода. Французинките се препознатливи по својот ноншалантен стил и лежерност, кој е често „копиран“ и...
video

Hermès | Апликација за врзување марами

За сите љубители на свилените марами, луксузната француска куќа Hermès, презентираше мобилна апликација наречена "Silk Knots" која може да ја користите на вашиот iPhone или iPad...

Едиторијал | Close-up

Crystal Renn во едиторијалот Close-up за октомврискиот број на Vogue Paris, носејќи накит од Bulgari, Boucheron, Cartier и Dior Joaillerie. Фотограф Thomas Lagrange.

Accessorize | Модни додатоци за оваа есен/зима

Препознатливиот англиски аристократски гламур во новата колекција модни додатоци есен/зима '13/'14 на Accessorize. Преубави торби, луксузни ѓердани и нараквици, креативни прстени и други шик...

Машки тренд | Блејзер

Лежерниот блејзер покрај моден тренд е и неопходно парче во преодната сезона, додека се уште не е доволно студено за капут. Лесно се комбинира,...

Шаренило по улиците на Милано

За време на Миланската модна недела, љубителите на модата се секогаш највесели, најнасмени и омилени на уличните фотографи. Убавото време, шарената гардероба и модни...

Emma Watson за Green Carpet Challenge

Едиторијал за онлајн магазинот The Edit, издание на најпознатата луксузна онлајн шопинг дестинација NET-A-PORTER со убавата Emma Watson, носејќи парчиња од колекцијата Green Carpet...

Случајни кинески „хипстери“

Accidental Chinese Hipsters е фан страна на Facebook, на која се поставуваат фотографии од минувачи со ексентричен изглед по кинеските улици. Интересни, но и...
video

Краток филм на Лагерфилд за Fendi

Cara Delevingne, Sashkia de Brauw и Amanda Harlech во мистериозниот моден филм "Invito Pericoloso" за колекцијата есен/зима '13/'14 на Fendi, режиран од самиот Карл...

Њујоршка улична мода

Њујоршката модна недела секоја сезона примамува се повеќе вљубеници во модата. Покрај модните ревии, улиците на „големото јаболко“ се преплавени со светските модни блогери...

Дизниевите принцези во „модерни“ фустани

Дизниевите принцези се секогаш голема инспирација за модниот свет. Бразилскиот илустратор Higor Sousa даде модерна нота на препознатливите фустани на повеќе принцези. Погледнете. ...

Плетки инспирирани од архитектура

Лондонскиот бренд за облека Chinti and Parker и креативното студио Patternity се здружија во интересен проект со кој беа создадени плетки инспирирани од архитектурата, односно...