Undercolors of Benetton | костими за капење ’13

Море од бои, дезени и среќни лица во новата кампања за колекцијата костими за капење и додатоци за мажи, жени и деца од United...

Едиторијал | Двоен живот

Двојниот живот на модел зад пистата и грижлива мајка во домот е темата на едиторијалот за мартовското шпанско издание на Vogue. Модел Anna Selezneva,...

Вински женски чанти

За сите љубителки на модата и чаша вино, креативни вински кутии кои изгледаат како модерни женски чанти, дизајнирани од Sofia Blomberg. Бојата на чантата...

Versace | Женски часовници 2013

Колекција часовници од Versace за оваа година, со најразлични бои и дизајни за различни прилики, изработени од најквалитетни материјали. Одберете го својот фаворит.

Миранда Кер за Манго

Миранда Кер е новото заштитно лице за летната кампања на шпанскиот бренд Манго. Фотографирана од Inez van Lamsweerde и Vinoodh Matadin, во секси фустани,...

Вила од бајките | Ирина Тошева на FWSK 7

„Моите музи сакаат да бидат забележани, шарени и свои. Ги провоцираат сетилата и кокетираат со околината. Само така можат да ја надминат масата и...

The Wild One | Кејт Мос за Matchless

Најстариот британски бренд на моторцикли Matchless, ќе лансира деби-колекција на облека оваа година и ја ангажира Кејт Мос да биде ѕвезда на нивната рекламна...
video

Сјај за усни од Диор

„Бојата е неопходна за убавина. Карминот е задолжителен моден додаток.“ Daphne Groeneveld во рекламата за  новата палета сјаj за усни "Dior Addict Gloss Funny Lips" достапен во...

Marc Jacobs за 30 годишнината на Diet Coke

По видеото ви ги претставуваме рекламните постери и дизајните на лименките и шишињата на Diet Coke на креативниот директор за оваа година, Marc Jacobs....

Костими за капење од Bershka

По Bershka Start Moving Sportswear 2013 колекцијата, овој бренд повторно не изненадува со уште еден новитет, колекција костими за капење. Различни дизајни за различни...

Едиторијал | Перу

Експлозија од бои  во новиот едиторијал изработен од фотографот Mario Testino, стилистот Emmanuelle Alt и моделите Isabeli Fontana и Aymeline Valade за специјалното априлско...

Машки тренд | Линии

Сезоната пролет/лето '13 најавува големо враќање на линиите во машката гардероба. Од панталоните, сакоата, џемперите и обичните памучни маички, во спортска или елегантна варијанта,...