Тастатура за десерт

Ако некогаш имате можност да го посетите Cafe Int. кое се наоѓа во склоп на музејот Нексон Компјутер во Северна Кореја, задолжително порачајте си...

Неделен Хороскоп од 28.09 – 04.10.15

ОВЕН Работа - Атмосферата на работа во текот на оваа недела ќе биде напната, повеќе од веројатно е дека ќе има меѓусебни обвинувања и префрлувања за...

Неделен Хороскоп од 21.09 – 27.09.2015 година

OВЕН Работа - Оваа недела е погодна за разговори со банкари и сериозни инвеститори. Би можеле да воспоставите контакти, кои ќе се покажат како многу...

“Virgin Rainbow” најскапоцениот камен на светот

Не е важно во кој период од историјата живее, човекот од секогаш се восхитувал на убавината на скапоцените камења. Неодамна на територијата на јужна...
video

111 избрани моменти од едно патување

Францускиот режисер и фотограф Максимилиен Франко, преку неговиот објектив нѝ прикажува 111 избрани моменти од неговото соло патување низ Калифорнија, Мексико и Колумбија. Без...

Преспијте една ноќ во соба на Леонардо да Винчи, Енцо Ферари...

Хотелот Park Belfiore неодамна ги отвори новите тематските апартмани, посветени на најпознатите историски италијански икони.  Десет икони одбрани од страна на архитектите од италијанското...

Хороскоп од 14.09. – 20.09.2015 година

ОВЕН Работа - Конфликтите на работа ќе ги решите во ваша корист, само со ладна глава. Вие владеете со ситуацијата, без разлика што имате страв...

Ondrej Konupcik | Убавината на обоените тетоважи

Кога станува збор за култните тетоважи, бојата беше исклучително тешко да се вклопи. Тетоважите со боја изгледаа невкусно и најчесто како една голема грешка. Ondrej...

Хартиени силуети на животни

Како што веќе многупати сме констатирале, за уметноста не постојат ограничувања. Денес, ви ги претставуваме делата на талентираната Jo Chorny, која со нож за...

Хороскоп од 31.08. – 06.09.2015 година

Oвен Работа - Навистина добар период за работа и пари. Немате никакви проблеми со колегите на работа. Многу вредно работите и очекувате некоја награда, која...

Некогаш и сега | Christian Carollo

Christian Carollo е авторот кој стои зад фотографскиот проект Past Present. Имено, овој проект започнал како еден вид навраќање на едно минато време преку...

Чудо на природата | Нов Зеланд

Најјужната точка на Нов Зеланд (Slope Point) е позната по своите природни убавини, но и по силниот ветар кој ги обликува дрвјата на единствен...

Хороскоп од 24.08.2015 – 30.08.2015

 Овен  Љубов - Кај слободните овнови, постои заинтересираност за две личности. Едната ви е многу блиску и лесно е да ја освоите, додека другата е...

Скулптура од шарени столчиња во Франција

Baptiste Demombourg е авторот на новата скулптура на плоштадот Bouffay во Нант, Франција. Скулптурата е во форма на ролеркостер составен од 1200 столчиња како...

“Danxia” планините|Чудо на природата

Во северниот дел на централна Кина на околу 600 милји западно од Шангај, во провинцијата Ганса се наоѓа вистинско сликарско платно, со неверојатна големина...

Како да препознаете вистински џентлмен

Модерното одело и скапоцениот часовник не го прават"вистинскиот" џентлмен. Секој маж кој се однесува во склад со моралните начела и го почитува "бон-тонот", секако...