автори Објавено од Маја M. Георгиевска

Маја M. Георгиевска

645 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
• A feature writer for more than ten years across an electric range of different industries and lifestyles sectors from fashion, interior design, traveling, television and enviorment. • Extensive copywriting expirience with web content, headlines for diverse publications. • Excellent adaptibilty of skills to reach diverse audiences. • Valued for my informative and professional work ethic.

Tренд за есен 2015 | Неонска шминка

Летото полека одминува, а со тоа и модните трендови се менуваат. Во претстоечката есенска сезона најнов моден тренд е неонска шминка. Би можеле ли...

“Eclipse Set”-Уникатно и оригинално

Уникатниот модел на кревет "Eclipse Set" е најновиот изум на технолошкиот пионер во изработка "ISBIR" произведен за "ISBIR Beding", производител кој се занимава со...

За убав почеток на школската година

Драги ученици спремни ли сте за нов почеток на учебна  година!? Можеби сте уморни од носење на вашата полна чанта и ви е тешка?!...

Само за дамите | Каков партнер сте избрале за себе

Драги мои дами,  дали уште на првиот состанок со вашиот новоизбран партнер не заборавивте да забележите каков вид на чевли носи?! Моделот на чевли...

Чудо на природата | Нов Зеланд

Најјужната точка на Нов Зеланд (Slope Point) е позната по своите природни убавини, но и по силниот ветар кој ги обликува дрвјата на единствен...

“Danxia” планините|Чудо на природата

Во северниот дел на централна Кина на околу 600 милји западно од Шангај, во провинцијата Ганса се наоѓа вистинско сликарско платно, со неверојатна големина...

Како да препознаете вистински џентлмен

Модерното одело и скапоцениот часовник не го прават"вистинскиот" џентлмен. Секој маж кој се однесува во склад со моралните начела и го почитува "бон-тонот", секако...

Необична уметност

Ронит Бигл е израелска уметница која стана позната со својта серија "Скулптури на тела II", со која таа го трансформира човечкото тело во текст....

“Помпони”, големото враќање на модниот трон

"Помпони", или шарени топчиња направени од меки материјали најчесто ги поврзуваме со зимски или детски стил на облекување. Помпоните посебно оние поситните се значаен...

Јапонска техника на одгледување на дрвца: Бонсаи

Бонсаи е стара јапонска техника на одгледување на минијатурни дрвца во мали саксии. Овие прекрасни дрвца можат да опстанат многу долго време дури и...

Најромантичното место на светот|Шумскиот тунел во Клеван, Украина

Доколку сте голем љубител на патување низ светот, а притоа сте обожувач на романтични место ова е вистинското место за вас. Станува збор за...

Тропска дестинација од соништата|Сејшелски Острови

Република Сејшели или уште попозната како Сејшелски Острови е островска држава во Индискиот Океан. Оваа држава всушност е архипелаг составен од 115 помали острови...