Биро во претсобјето и софа во трпезаријата – ништо во оваа куќа не е вообичаено и очекувано! Фасадата од бели тули и трпезариската маса со цветен декор во градината, се веројатно најубавата најава за се’ она со што дочекува во внатрешноста на оваа кокетна куќа, полна со слатки тајни. Целата е украсена со антиквитети и мноштво рециклирани детали, кои и даваат посебен изглед и внесуваат многу шарм во секој агол. Во сопственост е на Natalie Haegeman, специјалистка за откривање стари и уникатни парчиња мебел и украси, со кои подоцна создава оригинален декор, водејќи се исклучиво од чувствата. Таа е главниот ,,виновник’’ за изгледот на овој интересен дом, за кој вели дека е куќа со душа, а ентериерот е една голема лабораторија на нејзините идеи. Мешавината на интензивни тонови и антиквитети се комбинацијата која освојува на прв поглед. Изборот на софа наместо класични столчиња во трпезаријата, се должи на тоа што ова е омиленото катче во домот на сопственичката, каде минува најмногу време со пријателите, па ова решение за неа било многу поудобна и попрактична идеја. Во кујната доминира спојот на црвена боја и старински детали, додека во поинтимните простории, како што се спалната соба и бањата, задржан е нежниот стил, со поблаги, умерени и неутрални нијанси. Дом кој оригинално ги поврзува рустичните елементи и колоритните акценти, целосно изразувајќи го стилот на креативната дама која живее во него. Пронајдете ја вашата омилена инспирација!

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСликање без правила | Lora Zombie
Следна објаваРаскошен ентериер со темни бои
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР