Трагачите по оригинална забава оваа сабота ќе имаат можност да присуствуваат на уникатен перформанс каков што досега не се одржал на Балканот, а сега премиерно ќе го организира „Урбан клуб“.

Спектакуларен перформанс за првпат во Скопје

На 21 декември (сабота) во скопскиот „Експо центар“ (поранешен „Колосеум“) ќе се одржи забавата Illuminations на која што публиката ќе ужива во импресивни видеопроекции, извонредна кореографија и употреба на најсовремената визуелна технологија споени во спектакуларно шоу.

Журот што ќе се случува в сабота нема да има само спектакуларен визуелен дел туку и одлична музичка програма. За неа ќе бидат задолжени два диџеи добропознати на скопската, но и на македонската јавност – Диџеј Никифор и Гоце САФ. Овој музички избор, во комбинација со уникатниот денс-перформанс, од претстојната забава Illuminations во „Експо центар“ прават настан на којшто мора да се присуствува.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗлатната Прага
Следна објаваФото на денот | Снежно утро во Париз
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР