Една од најдобрите модели за оваа година Cara Delevingne и Pharrell Williams, човекот кој стои зад двата најпродавани синглови за оваа година се дел од септемврискиот едиторијал на британскиот Vogue. Фотограф David Bailey.

9

44

33

98

1

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕсенската машка колекција од H&M
Следна објава98 годишен MS Paint сликар
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР