New Era во соработка со Енди Ворхол фондацијата изработи колекција инспирирана од поп арт. Препознатливите ворхолови камуфлажни принтови и бои од доцните 80ти на најпродаваните два модели на капи од овој бренд, 9FIFTY и 59FIFTY.

2

1

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБохо шик дом на модна дизајнерка
Следна објаваКафе + книга | Plural Bookshop
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР