014

Велат сè е до деталите, а тука ги има многу и насекаде, исползувајќи го најдоброто од креативните визии на сопствениците, стилистката Dafne Vijande и уметникот Carlos Arriaga, а совршено надополнувајќи ја позитивната енергија со која ја исполнуваат куќата нивните четири деца. Секој агол и простор изнудува насмевка и оптимизам, со пријатниот амбиент, свежината, топлината и радоста на живеењето со кои зрачи. Ентериерот испреплетува неколку различни стилови и приказни, традиционален и модерен дизајн, а секое катче е автентично и посебно, оригинално уредено и прилагодено на вкусот и потребите на оние кои во него престојуваат. Така, дневната соба со еклектички шарм е во неутрални, меки и суптилни тонови, комбинација на бела боја со кремасти нијанси и портокалови акценти, допири од дрво и бамбус, и мноштво впечатливи детали, украси и уметност на ѕидовите. Во уредувањето умешно се споени декоративното и функционалното, со неколку исклучително интересни и инспиративни идеи. Особено креативно решение е симпатичното означување на предметите и содржините во домот и градината со соодветни имиња и називи. Делува естетски и декоративно, а патем е многу практично и функционално за организација, особено во дом со толку деца. А кога се децата во прашање, ним им е посветена веројатно најшарената и најмагичната површина – прекрасниот двор кој е идеален за детска игра. Тука е и пространата тераса за прослави и собири, или, пак, за релаксирано уживање на семејството во сончевите денови. Живописниот двор е засаден со многу зеленило и дрвца, а има и мини градина со јаготки, мента и зачини, како и мало богатство од колоритни детали и украси, па веројатно не постои човек кој би можел да одолее на ваква убавина.

001

002

003

004

005

006

007

008

009

010

011

012

013

014

015

016

017

018

019

020

021

022

023

024

025

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБаби близначки со стил | Maja Daniels
Следна објаваLouis Vuitton | Машки очила за сонце
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР