Едно од наследните места на Австралија кое обезбедува единствен настан на спојување на просторот и времето во една точка, т.е во светот на книгите. Историската Circulating Library покрај што е една од најубавите библиотеки на светот, исто така е совршен избор за интимни вечери и величествени гала приеми и коктел забави.

1

Делот наменет за втората функција на библиотеката е познат како Mortlock Chamber, односно една локација која се одликува со белезите на викторијанската архитектура, спектакуларен ентериер и две нивоа – додека богатата понуда на книги ги прави самите значајни настани, далеку позначајни отколку што може да си замислите. Изложеното наследство на Јужна Австралија има незаборавно влијание: со капацитет од 200-300 гости и дополнителни 75 места за стоење во галерија, не не’ изненадува фактот што ова е првичен избор за забави на вистинските перфекционисти и библиофили.

3

4

Како зајакнување на веќе изразената атмосфера е стариот шарм и топлината на еден книжевен карактер кој го издржа тестот на времето. Со волшебен декоративен балкон, овој ексклузивен простор го отелотворува историскиот интегритет на јавната библиотека во Јужна Австралија и е идеално место за обележување на најзначајните животни радости.

2

7

5

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБелиот остров | Миконос, Грција
Следна објаваНаправи сам | Венче со нитни
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР