Прекрасна и невообичаена идеја за уредување на домот на Hironaka Ogawa & Associates, имплементирана во дом во Kagawa во Јапонија. Во дизајнот на ентериерот се вклучени две дрвја, кои му даваат поинаков изглед на домот. Иновативно, креативно, несекојдневно, но со софистициран изглед. Ogawa го објаснува процесот на реновирање: „…дрвјата ги искористив како главни структурни колони во центарот на дневната соба, трпезаријата и кујната… и го постигнав она што го сакав: модерен изглед со дел од природата.“

1

2

3

4

5

6

7

8

9

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСмејте се почесто!
Следна објаваKenzo Resort 2013
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР