Fernando Vicente е шпански сликар и илустратор роден во Мадрид. Соработува со El Pais, Gentleman, Cosmopolitan и едиторијали како Alfaguara и Espasa o Sintesis. За Gentleman Magazine Spain има креирано серија илустрации насловени како Glamour’s Days. Илустрациите сведочат за гламурозни сцени во кои посилнит пол се јавува како џенталмен кој плени со неговиот изглед.

1

2

3

5

7

8

9

10

11

12

14

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Магнетни цветови
Следна објаваАнгели со човечки срца
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР