Phillip Lim реши на интересен начин да ја претстави својата нова машка колекција пролет/лето 2013 соработувајќи со модниот фотограф Jacob Sutton. Во видеото буквално е преведена иснпирацијата за оваа колекција, односно новите парчиња се носени од  Jason Mello и Micah Karns, познати трикери . “Tricking” е мешавина од танц, гимнастика, јапонски боречки вештини и бразилска капуера.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИдеи за домот | Катче крај прозорецот
Следна објаваМачки во библиотеките #1
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР