Долго време пред искинатите фармерки и маичките со слогани, на париските улици живееле шармантни момци, дел од работничката класа, облечени во најпрактичната облека. Тој опуштен и едноставен изглед е голем тренд оваа сезона. Ви прикажуваме фотографии од неколку каталози на модни брендови, со модернизирана интерпретација на машката париска мода во 60тите и како најлесно можете да го доловите овој изглед.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАуди А3 | Перфекција во движење
Следна објаваПолица од платно
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР