Yoox.com претстави нов револуцинерен начин за онлајн шопинг наречен “Зборувај и Купи” (Speak & Shop) каде што пребарувањето се врши со гласовни команди. Потребно е само да користите Google Chrome и да проговорите на вашиот компјутер и ги добивате парчињата облека  во саканата боја. Со стартување на сајтот, топ моделот од Кина Xiao Вен Ju Ви посакува добредојде. Функцијата е достапна на девет јазици со што им се обезбедува на клиентите инспиративно ново шопинг искуство.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМобилна полица | Rejon Book Table
Следна објаваФото на денот | Престанете да се карате
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР