Младата велешанка Марија Солева црпејќи инспирација од секојдневието и многуте интересни работи кои ги нудат интернет сајтовите изработува свои уникатни парчиња од полимерна глина. Со ова хоби се занимава веќе 2 години. Фасцинирана од слободата која ја има при работата со глина, која колку и да се трудиш идентично не можеш да ја повториш, без разлика дали се работи за едноставен детал кој се прави за 15тина минути или три часа, изработува слатки мали задоволства кои воодушевуваат.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Богат
Следна објаваМодни поштенски марки
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР