Малото црно палто кое ја прослави Коко Шанел беше инспирација за изложбата од 113те фотографии изработени во рок од 6 дена од Карл Лагерфилд, со разни познати личности и најразлични стајлинзи. На видеото погледнете како помина изложбата во Токио. Следна дестинација е Лондон, наесен.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТајни – Даниела Стил
Следна објаваФото на денот | Одлука
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР