?Кој празничен настап со нетрпение го очекувате? Ние велиме: СИТЕ!

?⛸️ На катната гаржа од Скопје Сити Мол имаме новогодишен базар! Лизгалиште за сите генерации, џиновски новогодишен лампион за фотографирање, голема новогодишна елка, бина за супер настани како и магично празнично село.

Се гледаме на руфтоп новогодишен базар во Скопје Сити Мол.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДедо Мраз околу светот со Џуџе и Џиџе Џуџевски (Новогодишен концерт за деца) Македонската филхармонија
Следна објаваЈубилејна изложба: 55 години КИЦ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ