Откако ги освои медиумски платформи, Елиса Капито во последниве години работи во областа на архитектурата, стекнувајќи го потребното знаење за внатрешен дизајн. Активна и креативна, таа многу добро знае како да го води секој проект што ќе го преземе, оставајќи секогаш личен печат преку својата работа, но покривајќи ги сите потреби на своите клиенти.Нејзиното седиште е во Њујорк, во чие „срце“ неодамна постигна нов успех.Станот, во сопственост на младо семејство кој е целосно реновиран и декориран, зрачи со модерна атмосфера која на некој начин не исполнува со инспирација.
Од дизајнерката беше побарано да обезбеди простор за апсолутна хармонија, кој ќе стане засолниште за семејството, секогаш кога тоа ќе посака да избега од бучниот урбан пејзаж. Дизајнерката создаде модерен ентериер кој се истакнува со својата совршена естетика и префинета функционалност.
Станот во Њујорк се состои од три спални соби, две големи дневни соби, пространа кујна, како и библиотека, која исто така функционира како канцеларија.Еден поглед е доволен за да се разјаснат минималистичките тактики што дизајнерката ги следела при декорирањето на сите простори, во палета на основни нијанси, меѓу кои се издвојуваат белите, беж, кафените и неколку црни ноти.Исклучително важен додаток е дрвото во различни стилови и различни тонови на бои, кое игра голема улога во целата декорација, давајќи карактер и неопислива димензија. Дизајнерката сметала дека е неопходно да има функционални линии низ целата декорација, со цел да се олесни секојдневниот живот на семејството.

Во меѓувреме, вештите допири изгледаат како совршено дополнување од простор во простор, давајќи софистициран ефект, собите ги прават многу помодерни и прилагодени на денешницата. Во исто време, огромните прозорци овозможуваат просторот да биде „преплавен“ со сончева светлина.

Гламурозната позадина со винтиџ влијание и класичната префинетост – е токму она што го привлекува најголемото внимание. Чувството на топлина станува јасно од агол до агол, што им го дава на сопствениците посакуваниот резултат.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБела кошула: Најмодерни дизајни на есенската сезона!
Следна објаваСмарагдно кафуле во Индија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ