Ви претставуваме кафуле во Индија со метални цевкасти sидови изработени во смарагдна боја која ве остава без здив.
Во градот Панбо, во северозападна Индија, беше отворено кафуле, чија внатрешност е креирана од студиото RENESA Architecture Design Interiors Studio од Њу Делхи.Kafe Elgin комбинира неколку функции одеднаш – тоа е дневно бистро со ноти на модерен бар. Идејата е да се создаде атмосфера и чувство на отворено, каде што ќе се најдете опкружени со зеленило, природно дрво, совршен амбиент за храна и разговор.
Внатрешноста на индиското кафуле се карактеризира со смарагдна боја на sидовите, кои се состојат од метални тубуларни плочи. Успешно се комбинирани со зелен камен од индиската држава Уџапур, тапацирот на мебелот е во боја на лосос и луксузни златни детали, како што се огледала и осветлувањето.
Врската со природата ја нагласуваат тропските растенија во високи садови кои ја повторуваат текстурата на sидовите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШик стан во Њујорк како пример за висока естетика!
Следна објава16 најдобри колекции од модната недела пролет/лето 2022 во Њујорк!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ