Сосема нови модели на Canadian Ideales Spa со кои понудија нов начин на живот: пријатен, релаксирачки, лекувачки – и сето тоа, во удобноста на нашиот дом.
Ideales Spa нуди исклучителни придобивки од персонализирана хидротерапија, правејќи ја секоја „болест на модерното време“ да стане минато.
Колку што поинтензивниот секојдневен живот ги оптеретува телото и умот, толку е поитна потребата на сите нас да се релаксираме. Ideales Spa нуди целосно терапевтска масажа со топла вода која го стимулира телото, го ослободува ендорфинот и го намалува стресот на сосема природен начин.
Хидротерапијата ја ублажува несоницата и главоболките, болките во грбот, артритисот и повредите, помага да се намали вишокот килограми и да се врати совршената физичка состојба за која отсекогаш сме сонувале. И сето тоа додека уживате во прекрасни моменти на релаксација со пријателите или семејството во вашиот простор, без трчање во спортски сали или бањи.
Супериорен дизајн, квалитет на изработка, најниската потрошувачка на енергија и најлесното одржување ширум светот.
СПОДЕЛИ
Претходна објаваПлетените торби се супер летен тренд!
Следна објаваОд пастелни бои до ефектни цртежи: идеи за вашиот следен маникир!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ