Пролетта не ни носи само нови трендови во гардеробата, туку и во декарација на домот …

Новата сезона нè инспирира да направиме мали промени и да го средиме нашиот дом да блесне во согласност со новата сезона. Откривме на кои декоративни елементи (на Инстаграм) инфлуенсерките внимаваат на прво место.

Столици

Столиците со потпирачи за раце, дизајнирани од Marcel Breuer, се изработени од трска и се забележани во ресторани на Бали, париски апартмани и на списоците со желби на многу инфлуенсери. Ако планирате да го смените мебелот, можете да започнете со столици.

Мозаичен под

Доаѓајќи од Италија, терацото постепено го привлекува нашето внимание. Ако сте подготвени за порадикални промени, таков обоен под е совршено решение. Ќе се согласите со нас дека изгледа импресивно.

Вазни

Вазни со интересни форми и текстури се во тренд оваа пролет. На пример, вазните Аниса Кермиче се познати по своите силуети на бисти и заоблен задник. И, ова е дефинитивно интересно ажурирање кога станува премногу жешко за да запалите свеќи со слична форма.

Огледало

Високите, широки и текстурирани огледала се враќаат во нашите станови не само како практичен, туку и како уметнички предмет.

Суво цвеќе

Нема ништо поубаво од свежо цвеќе, но инфлуенсерите оваа пролет одбираат диви треви и суво цвеќе. Има нешто особено убаво и естетски пријатно во ова.

Керамика

Вазни, шољи, чаши, свеќници и чинии … Мали (или значајни) ажурирања на домашна керамика ќе бидат корисни светли места во секој ентериер.

Килим

Килимите повторно стануваат симбол на удобност. Ако сте љубител на ненападни опции, изберете килим од јута во дискретна нијанса.

Маса за кафе

Можеби немате каде да служите чај за гости или можеби е време да го ажурирате постољето за вашата омилена колекција на свеќи. Всушност, масичката ќе биде одличен додаток во секоја дневна соба.

Светла фотеља

Светла фотеља, како и големото огледало, е неопходен елемент во ентериерите оваа пролет.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОчила за сонце како завршен детаљ на секој стил!
Следна објаваParis Hilton во новата Yu Garden кампања на Lanvin!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ