Почитувани Дами и Господа!
Поради неповолните временски услови овој викенд евентот Вино и Џез ќе биде презакажан и ќе се одржи следниот Петок, 14 Август во Хотел Филип, Охрид. За резервации и промени на постоечките резервации јавете се на 078 474 656 и 070 462 463. Срдечен поздрав, www.vladimircetkar.com

Ова е шеста година по ред како се одржува овој евент насловен како Вино и Џез каде што публиката ќе може да ужива во авторската музика на Четкар и во извонредните Македонски вина на винаријата Бовин.

Вратите се отвараат во 20:00 часот а концертот ќе започне во 21:00 часот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLouis Vuitton Resort 2021 колекцијата, пристигна!
Следна објаваСакате да изгледате поелегантно? 20 модерно – класични стилови за инспирација!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ