Денес, класичниот стил претрпува трансформација.

Класиката на новата деценија се карактеризира со прецизни линии, игри со скулптурални силуети и неколку слоеви.

Палетата на бои останува непроменета: бела, црна, разни нијанси на сива, земјени бои, кафена, карамела и чоколадо – вистински, за оние кои бараат балансиран изглед.

Сепак, овие класични бои се надополнети со похрабри нијанси, како што се пастелна нане нијанса и фстак зелена, сина, па дури и светло розова.

Но, ако има нешто што никогаш не се менува, а е суштинскиот елемент на класичниот стил, тоа е помалку строг крој на облеката.

Во сезоната која е пред нас, обидете се да внесете модерност преку додатоци, како што се шарени и забавни торби, но секогаш изберете геометриски форми; златни обетки и ѓердани за да го дополните изгледот; на нозете можете да носите скоро се, од чизми, сандали, па дури и чевли во две бои.

Во нашата галерија има 20 инспиративни предлози за постигнување на стилски изглед – како што диктира новата сезона.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВино и Џез со Владимир Четкар Секстет во Хотел Филип
Следна објаваНајдобрите модни додатоци од колекцијата Gucci есен / зима 2020/21 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ