Модната куќа Гучи претстави комплетна линија на додатоци за колекцијата есен / зима 2020/21, која беше прикажана во месец февруари во Милано.

За следната есен, Алесандро Микеле нè поканува да погледнеме наназад и да се потсетиме како се облекувавме како деца. Зад сцената, тој кратко ја опиша идејата за сезоната како „совршенство на облека за девојчиња“.

Дизајнерот исто така се сетил на убавината на Едвардијанскиот стил, покажувајќи раскошни фустани. Овие теми можат да се видат и во колекцијата на модните додатоци – Чевлите Mary-Jane со мали потпетици, рамо до рамо со стилизираните двојни чизми, а меѓу торбите се и новите верзии на моделите Dionysus клач моделот и иконската Jackie 1961 со препознатлив монограм на бремдот.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСакате да изгледате поелегантно? 20 модерно – класични стилови за инспирација!
Следна објаваТри знаци дека нашето искуство за релаксација е променето!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ