Семејниот бренд од Белгија, кој е специјализиран за создавање фантастичен мебел за екстериери, ја претстави новата колекцијата Елио.

Дизајнирана од канадската компанија Јабу Пушелберг, оваа колекција се состои од комфорни фотељи, столици, лежалки и двоседи.

Гостопримливо и пријатно, новитетите од оваа колекција комбинираат традиционални техники на креирање текстил со модерни процеси на боење, со цел да се создаде материјал што го имитира топлото и нежно чувство на светлина на небото во самрак.

Колекцијата на мебел Елио се карактеризира со деликатна заоблена силуета што се затвора навнатре, создавајќи чувство на кожурец. Дрвените нозе и плетените седишта создаваат идеална контрастна комбинација. Мора да признаеме дека овие парчиња мебел изгледаат пријатно и модерно.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваVersace: Змијски принт и пантолони со низок струк!
Следна објаваУникатна авантура до самиот раб на космосот за 125.000 долари!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ