Шпанското креативно студио ,,Masquepacio” претстави нов дизајн на ентериер наречен „Од минатото до иднината“, а самиот дизајн му оддава почит на безвременскиот материјал – керамиката.

Атмосферата во ентериерот потсетува на грчко-римската архитектура со надреалистички детали при користењето на керамиката во простор, со безброј варијации и стилови. Презентираниот простор се карактеризира со нијанси на сина, крем и златна боја, а раскошот на полиран мермер и индиго детали создава посебна внатрешна архитектура која не остава никој рамнодушен.

Керамиката може да се прилагоди на секоја употреба и може да се користи на многу повеќе начини. 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтилски жолти модни пролетни додатоци
Следна објаваВежби за обликување на телото
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ