Модна недела во Њујорк …
Додека многу дами се подготвуваа за церемонијата, доделување на наградите „Оскари“ во сончевиот Лос Анџелес, други модни дизајнери се подготвуваа за модните ревии во студениот Њујорк.
Модната недела започна во Големото јаболко, што значи дека многу уредници, клиенти, влијателни луѓе и едноставно оние кои не се рамнодушни кон модната индустрија, пристигнаа на Менхетен. Се разбира, во нивните најдобри  модни комбинации на облека.

Модниот стил на Њујорк е богатство на идеи за раната пролет

Видовме кожни панталони, шорцеви, маици, миди здолништа и мантили, по улиците на Њујорк. Девојките носат женствени фустани со големи плетени џемпери, фустани со отворена рамена – со маички и златни ланци над фините плетива.
Погледнете неколку најинспиративни стилови во галеријата и инспирирајте се, создадете го својот пролетен стил …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗлатна Рамка најавува трибина:“Жената во македонскиот филм”
Следна објаваКаролина Херера: Карнери, рози и вртоглави волумени!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР