Освежувачка колекција!
Пролет, лето, есен, зима – Тимот на Каролина Херера работи без оглед на сезоната. Секоја колекција на овој бренд е преполна со најсветли и најчисти бои и секогаш со волуминозни ракави. Се разбира, цветните отпечатоци се секогаш различни, но и секогаш весели. Сето ова може да се припише на свежата есен 2020, во новата колекција што е претставена во Њујорк.

Сите овие модели би можеле да ги носат принцезите на Дизни ако го пронајдат својот излез од ТВ-екранот за да излезат во реалниот живот

Алтернатива на овие впечатливи, феноменални, воздушни креации беа панталоните и костумите – не помалку луксузни, но сепак малку поприземни.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодна недела во Њујорк: 30 модни стилови!
Следна објаваУсвоена е одлукак за покревање иницијатива за потребите за редефинирање на моделите на македонскиот филм
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР