Вирџини Вијар, која ја презеде функцијата креативен директор на Шанел по смртта на Карл Лагерфелд, по неколкумесечна работа докажа дека може да создаде впечатливи работи како нејзиниот ментор.
Прво, трендсетерките се заљубија во црвениот џемпер на Шанел кој стана sвезда на  стилот, минатата есен, а оваа година полу-чизмите во две бои ги освоија срцата на девојките.

Вирџини Вијар го демонстрираше овој пар на полу чизми во својата прва независна колекција, Шанел Ресорт 2020, комбинирајќи ја елеганцијата на француската куќа и практичноста, без кои тешко се остварува наклоноста на модерните жени. Умерена потпетица, отсуство на непотребни детали и контрасната комбинација на црно-бели нијанси, направи овие чизми да станат омилен пар на Парижанките и другите жени.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБела боја – кралица меѓу боите, дури и во зима!
Следна објаваЗлатна Рамка најавува трибина:“Жената во македонскиот филм”
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР