Белата боја ја одразува елеганцијата и ги раздразнува убавите свежи вибрации кои ве прават да изгледате елегантно, гламурозно, софистицирано и секогаш трендовски.
Ако се појавиме во бело од глава до пети, сигурно нема да поминеме незабележано. Да ги замениме нашите сиви и црни палта со светла бела боја која е привлечна и впечатлива.

Порано беше тивко правило дека белата не се носи во зима, бидејќи понудата во таа боја исто така беше скромна. Но, веќе денес, тоа не е исто.

Белата може да се носи во текот на денот во разни прилики или навечер, со повеќе гламур во кројот. Исто така, белата има свои нијанси, како што можеме да видиме на улица во различни нијанси на крем, слонова коска или снежно бела. Ако не сте доволно храбри за тотален изглед во бела боја, треба да си дозволите раквици, шал или здолниште во оваа свежа, чиста боја. Храбрите дами, сепак, можат да се одлучат за бели чевли или чизми.
Погледнете ја нашата галерија со избор на облека што ве прави да се чувствувате како снежен ангел или ледена кралица во бела зимска гардероба.

СПОДЕЛИ
Претходна објава14 февруари: Cвети Трифун – заштитник на лозарите, винарите и гостилниците!
Следна објаваПролетен хит!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР