Еден од најомилените дизајнери на славните Olivier Rousteing, одамна започна да се здружува со познати личности од светот на модата, филмот и музиката.

Сите во модата знаат за #balmaingang предводени од сестрите Кардашијан и Џенер. Оливие можеби бил првиот дизајнер кој го препознал и искористил целиот тој buzz  околу најпознатото ријалити семејство.

Тој е исто така некој, кој беше меѓу првите што на ревиите секогаш во прв план ги истакнуваше топ моделите и жените со облини.

Затоа не е изненадување што тој ја избра британската манекенка, Кара Делавињ како промо лице за најновата кампања на „Balmain“ да го придружува лансирањето на трите модели на француската куќа: Romeo, Twist и BBag.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да се преживее стресен ден на работа?
Следна објаваДали луѓето се посреќни кога патуваат или купуваат?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР