Италијанскиот моден бренд Z Zegna ја примени темата „личност и индивидуализам“ во својата колекција „Есен / зима 2020“…

Нивната нова колекција се карактеризира со свеж и спонтан дух. Понудените комбинации на облека го насочуваат нашиот фокус на филозофијата на комбинирање и миксови, додека оваа идеја дополнително ја потенцира концептот на хибридизација. Техничарите се приклучија на напредниот пристап кон кројањето, што заедно произведе исклучителен асортиман на машка гардероба.

Уметничкиот директор на брендот Zegna, Alesandro Sartori, нагласи богат спој на текстури со волна, кадифе и жерсе. Елегантните силуети нудат одредена спортска спонтаност, комбинирана со модерна софистицираност. Во меѓувреме, топлите тонови на ‘рѓа и корал создаваат совршен контраст со жолтата кедар и сините нијанси.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР