Фактот дека блогерите сега заработуваат неверојатни суми пари благодарение на своите објавувања и влијание, не е вест …

Сепак, докажувајќи ги нашите претходни тврдења дека се точни, еден пар блогери за патувања, штотуку си направија луксузен стан на Бали, благодарение на приходите што ги добиваат исклучиво од постовите на Инстаграм.

Парот, Џек Морис од Манчестер кој има 2,7 милиони следбеници(@doyoutravel) и неговата девојка од Австралија Лорен Булен која има 2,1 милиони фанови (@gypsea_lust), сами го дизајнирале својот дом од соништата.

Целиот имот бил купен од пари што ги заработиле преку спонзорства и креирање содржини за Instagram.

Коментирајќи ја својата нова резиденција, Џек изјави: „Никогаш не би рекол дека ќе ја изградам мојата прва куќа со девојката од моите соништа, на тропски остров  7.000 милји далеку од домот“.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеутралните тонови се одличен избор за деловен изглед!
Следна објаваЛуксузен уметнички сет за трпеза!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР