Новата колекција Thomas Burberry Monogram се карактеризира со ограничено издание

Со цел да ја прослави претстојната година на Стаорец, Burberry штотуку ја претстави својата нова кампања за кинеската Нова Година 2020.

Фотографирана од Лесли Жанг, кампањата е акцентирање на новата колекција на модниот бренд, исполнета со живописни црвени тонови, со софистицирани кроеви и спортски парчиња на облека.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваVersace Pre-Fall 2020: црвена роза – романтична, страсна, мистериозна!
Следна објаваJungle Bubble by Anantara е сосема различен повик на дивината!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР