Донатела Версаче сака и знае како да си игра со контрастите.

Таа го искористи овој трик при креирањето на новата колекција Versace Pre-Fall 2020, избирајќи го нејзиниот главен симбол – црвената роза – романтична, страсна, мистериозна.

Сепак, таа ги комбинираше розите со акцентирани строги, а понекогаш дури и „дрски“ детали. Значи, една од најзначајните страни на колекцијата беше комбинацијата на рози со волнена текстура со кариран принт.

Версаче користи волна за палта и јакни, како и здолништа. Дизајнерката им даде на розите мек допир користејќи плетени текстури – џемперите и пелерините со везени рози, изгледаат топло.

Донатела, исто така, ги покажа своите кодови покажувајќи рози заедно со смели јакни и кожни производи. Фустаните се покажаа весели, на кои розите се претворија во еден вид халуциногена шема.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПатување: Стилски пасош!
Следна објаваBurberry ја претстави новата кампања во чест на кинеската Нова година 2020!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР