Играјте со различни геометриски форми за да постигнете динамика во облекувањето и  направете го вашиот младешки стил автентичен.

Предлагаме да одберете облека со линии или карирани дизајни, а стилот да го надополните со накит инспириран од геометријата.

За да го постигнете овој модерен изглед погледнете во фото галеријата …

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЦветни дезени во зима!
Следна објаваСпектакуларна мансарда во Трибека Москва!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР