Иако асоцира на пролетта, цветниот принт е носив и ефектен во сите годишни сезони.

Нагласете ја вашата деликатност со парче цветен дизајн и комбинирајте ја со монохроматски моден додаток.

Не мора да се ограничувате на цветни фустани и кошули, во колекциите на модните брендови можете да најдете прекрасни капути “испрскани” со цвеќиња, како и чевли и торби украсени со цветни ливчиња.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКакви капи се носат оваа зима?
Следна објаваИгра на геометриски форми!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР