Елеганцијата на овој скандинавски дом со сиви sидови, ќе ве натера да посакате сами да го реновирате својот простор…

Сместен во Стокхолм, овој стан е опкружен со врвни продавници, ресторани и знаменитости, а како што можете да видите во галеријата, тој е идеален пример за суптилна мешавина на модерни и стилски елементи од едната страна, со класични детали и парчиња мебел од друга страна.

Станот има неколку заоблени sидови, кои додаваат дополнителен допир на флуидност во целиот ентериер.

Со оглед на тоа дека зградата потекнува од 1916 година, sидовите се масивни и широки и сосема сигурно допринесуваат за класичниот и луксузен изглед на целиот амбиент.

Овој скандинавски дом со сиви sидови е прилично хармоничен и гостопримлив, што е постигнато преку неговото реновирање во последните неколку години.

Неверојатната комбинација на класичен изглед со современи елементи му даваат посебен шмек.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗимска инспирација – капут!
Следна објаваНеверојатна модерна вила во Русија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР